cena już od 350 ZŁ/£72

szósty przejazd 1 PLN

najtaniej na rynku

Busy do Anglii

kolejny 5 przejazd 50 % taniej

promocje dla studentów i emerytów

obiad i kawa w cenie biletu

aż 60 kg bagażu

angliabus.pl  - BUSY DO ANGLII

Jak się przygotować do podróży busem

Nie ukrywamy, że podróż busem do Anglii pomimo tego, że dysponujemy wysokiej klasy wygodnymi samochodami nie należy do przyjemnych. Wynika to głównie z odległości pomiędzy Polską, a Anglią. Tak długi czas w podróży w ciągłym bezruchu może powodować różne problemy zdrowotne – opuchnięte nogi, nudności, niestrawności. 

Warto więc się odpowiednio przygotować, aby uniknąć dodatkowego dyskomfortu. Personel angliabus.pl radzi, aby do busa zabrać bagaż podręczny, w którym powinna znajdować żywność, napoje, dokumenty oraz niewielka suma gotówki. Osoby, które nie mają problemu ze spaniem w trakcie jazdy powinny wyposażyć się w okrycie (koc, pled) oraz poduszkę. Ważną rolę w podróży odgrywa też ubiór. Najlepiej sprawdzają się dresy oraz obuie typu sportowego lub sandały jeśli jest odpowiedania pora roku. Do jedzenia zalecamy tylko lekkie posiłki, a do picia niegazowaną wodę lub sok. Przestrzegamy przed nadmiernym spożywaniem pokarmów i napoi. Busy nie są wyposażone w toalety. 

UWAGA!! Całkowicie zakazane jest spożywanie alkoholu. Nietrzeźwych pasażerów nie zabieramy i nie przewozimy. 

Z uwagi na to, że nasze busy do Anglii wyposażone są w gniazda elektryczne 230 V oraz na terenie Polski w internet WI-FI warto zaopatrzyć się w tablet, notebook lub smartfon. Czas zdecydowanie biegnie szybciej, kiedy oglądamy film lub słuchamy muzyki. 

Dla osób z chorobą lokomocyjną zaleca się nie zajmowanie miejsca przy oknie. Prosimy o wyposażenie się odpowiednie środki farmakologiczne, torby foliowe oraz ręczniki papierowe.

Pakowanie bagaży

Ponieważ nasze busy posiadają dużą przestrzeń bagażową to można do nich zabrać w podróż walizki o wadze do 60 kg. Zalecamy aby zabrać jedną dużą walizkę. Najlepsze są te wykonane z tworzywa sztucznego. Łatwiej jest taką walizkę zapakować do bagażnika. Zajmuje ona mniej miejsca, a przede wszystkim chroni ona nasze spakoane bagaże przed uszkodzeniem.

Ubranie najlepiej spakować gdy jest poskładane oraz wcześniej wyprasowane. Przedmioty tekstylne zajmują mniej miejsca po zapakowani ich dodatkowo w torby próżniowe. Po wyssaniu powietrza odkurzaczem z torby pakunek jest o 75 % mniejszy. Oczywiście lepiej nie przesadzać i nie zabierać zbyt dużej ilości ubrań. Wszystko czego nam potrzeba do ubrania znajdziemy w sklepach na terenie Anglii niekiedy w dużo niższych cenach niż w Polsce.

Taka sama sytuacja jak w przypadku ubrań jest z żywnością. Tam w Anglii wszystko można kupić w sklepie i jest też wiele sklepów z polskimi produktami. Jeśli już musimy zabrać jedzenie należy je szczególnie dobrze zapakować i zabezpieczyć przed zepsuciem. Najlepsza jest żywność w zawekowanych słoikach oraz konserwach. Zaznaczamy, że nie przewozimy surowych mięs jak i zamrożonych pokarmów. W porach letnich zupełnie odradzamy zaopatrywać się w żywność na wyjazd. Nie gwarantujemy, że produkty dotrą w stanie nadającym się do spożycia. Nasze busy nie posiadają chłodni pozwalającej na przewożenie pokarmów.

Jeśli osoby palące papierosy chcą przewieść w busie do Anglii papierosy muszą wiedzieć, że pomimo braku kontroli celnych i granicznych są w tej kwestii ograniczenia. Każdy kto ukończył 17 lat może przewieść 800 szt. papierosów lub 1 kg tytoniu. Co do alkoholu możemy przewieść maksymalnie 10 litrów alkoholu wysokoprocentowego np. wódka, lub 110 litrów piwa. W przypadku ujawnienia przez funkcjonariuszy straży granicznej lub celnej nadwyżki takich towarów należy się spodziewać konfiskaty, kary grzywny i przez to wydłużenia czasu podróży.
Jeszcze jedna ciekawostka. W razie powrotu busem z Anglii do Polski można przewieść do 8800 GBP. Posiadanie wyższej kwoty obliguje nas do zawiadomienia organów celnych.