Bus do Anglii z lubelskiego

Wykaz miejscowościw w województwie lubelskim, z których zabieramy pasażerów busami

Województwo lubelskie zajmuje najdalej wysunięty obszar na wschodzie Polski. Stanowi ono powierzchnię o rozmiarze 25 122 km². Z danych przekazanych z GUS wynika, że województwo lubelskie zamieszkuje obecnie 2,1 miliona mieszkańców. W obecnym kształcie funkcjonuje od 1999 roku poprzez włączenie obszarów woj. lubelskiego, zamojskiego, chełmskiego, bialskopodlaskiego (bez pow. łosickiego), tarnobrzeskiego (włączono tylko pow. janowski oraz kraśnicki) oraz część woj. siedleckiego oraz z miejscowościami powiatu łukowskiego, ryckiego oraz gminy Kłoczew. Województwo lubelskie położone jest pomiędzy Wisłą, a Bugiem, graniczy na wschodzie z Białorusią oraz Ukrainą oraz z województwem mazowieckimi, podlaskim, podkarpackim i świętokrzyskim. Zawiera 24 powiaty w tym 4 na prawach powiatu oraz 213 gmin. 

Zabieramy naszymi busami pasażerów z miejsca zamieszkania w systemie door to door z poniżej wymienionych miejscowości województwa lubelskiego i w taki sam sposób dowozimy ich do wskazanego miejsca w Niemczech, Holandii, Belgii i Anglii. 

Annopol, Bełżyce, Biała Podlaska, Biłgoraj, Bychawa, Dęblin, Frampol, Hrubieszów, Janów Lubelski, Józefów, Kazimierz Dolny, Kock, Krasnobród, Krasnystaw, Kraśnik, Lubartów, Lublin, Łęczna,Łuków, Międzyrzec Podlaski, Nałęczów, Opole Lubelskie, Ostrów Lubelski, Parczew, Piaski, Poniatowa, Puławy, Radzyń Podlaski, Rejowiec Fabryczny, Ryki, Stoczek Łukowski, Szczebrzeszyn, Świdnik, Tomaszów Lubelski, Tarnogród, Terespol, Włodawa, Zamość, Zwierzyniec.

Charakterystyka województwa lubelskiego

Na terenie województwa lubelskiego znajduje się 43 miasta, oraz 4 miasta będące jednocześnie powiatami. Produkt krajowy brutto w województwie lubelskim wynosi 66 mld złotych co przekłada się na kwotę 3000 zł na jednego mieszkańca. Daje to woj. lubelskiemu 9 pozycję w Polsce. Średnie miesięcznie uposażenie wynosi 3412 zł. Bez pracy w 2016 roku w woj. lubelskim pozostawało około 10 % mieszkańców.
Województwo lubelskie jest regionem rolniczo-przemysłowy. Z uwagi na to, że są tam żyzne gleby rolnicy mogą uprawiać wymagające zboża, buraki cukrowe, chmiel czy tytoń. Lubelskie słynie z uprawy chmielu oraz buraków cukrowych. Bardzo dobrze rozwinięta jest produkcja trzody chlewnej oraz bydła. Dużą sławę temu regionowi przynosi hodowla koni czystej krwi arabskiej. Znane ośrodki hodowlane znajdują się w Janowie Podlaskim, Białce. Ważną gałęzią gospodarki jest przemysł spożywczy w szczególności cukrowniczy, mleczarski, mięsny, piwowarski, młynarski, tytoniowy, spirytusowy, zielarski. Znani producenci z Lubelszczyzny to: Lubella, Lubelskie Zakłady Tytoniowe, Polmos Lublin, Herbapol. Oprócz przemysłu spożywczego znaczącym dla gospodarki całej polski jest przemysły chemiczny - Zakłady Azotowe w Puławach i Zakłady Chemiczne Permedia w Lublinie. Na tereni województwa lubelskiego wydobywany jest węgiel w Kopalni Węgla Kamiennego w Bogdance. Inni ważni producenci to zakład tartaczny Hardwood Sawmill w Zawadówce, Black Red White w Biłgoraju, Pol-Skone w Lublinie, Fabryka Łożysk Tocznych w Kraśniku i PZL Świdnik. Jeśli chodzi o turystykę to lubelskie znane jest z festiwalu filmowego w Kazimierzu Dolnym oraz unikatowego roztocza. Z terenu województwa lubelskiego za przysłowiowym chlebem wyjechało 120 000 mieszkańców.  


Sposób zamóienia biletu na busa do Niemiec

busy do Belgii