cena już od 350 ZŁ/£72

szósty przejazd 1 PLN

najtaniej na rynku

Busy do Anglii

kolejny 5 przejazd 50 % taniej

promocje dla studentów i emerytów

obiad i kawa w cenie biletu

aż 60 kg bagażu

angliabus.pl  - BUSY DO ANGLII

Co Brexit oznacza dla Polaków mieszkających na Wyspach Brytyjskich.

Ostanie doniesienia nie są obiecujące. Polacy mieszkający na wyspach brytyjskich powyżej pięciu lat uzyskają prawo stałego pobytu oraz będą mogli podejmować pracę bez ograniczeń. Na razie nie wiadomo jakie decyzję zostaną podjęte w stosunku do pozostałych polskich emigrantów.


Read more...

Niestety niewielu Polaków wie, iż Wielka Brytania (Zjednoczone Królestwo) i Anglia to nie ten sam kraj. Prawda jest taka, że Anglia wchodzi w skład Wielkiej Brytanii. Oprócz Anglii do obszaru Wielkiej Brytanii zalicza się, też Szkocja jako kraj, Walia jako księstwo oraz Irlandia Północna uznana za prowincję. Głową Zjednoczonego Królestwa od 1952 roku jest królowa Elżbieta II, a następcą do tronu jest książę Walii - Karol.


Read more...

Poszukiwanie mieszkania.Oczywiści najłatwiej jest pojechać do znajomych, którzy zapewnią nam lokal do zamieszkania. Ale gdyby nie było takiej możliwości musimy jakoś sobie poradzić sami. Mamy wtedy do wyboru dwie drogi: samodzielnie - szukamy mieszkań w ogłoszeniach zamieszczonych w prasie, internecie, sklepikach, kioskach lub za pośrednictwem agencji nieruchomości. Ceny za usługi oferowane przez agencje są różne i zależą w głównej części od miejsca gdzie szukamy mieszkania.


Read more...

Aby samochód dobrze nam służył, do jego zakupu należy się dobrze przygotować. Zasada ta obwiązuje zarówno w Polsce jak i w Anglii. Do tego rodzaju inwestycji lepiej przybrać osobę, która posiada szerszą wiedzę na temat motoryzacji. Chodzi o to żeby nie kupić „złomu”. Jeśli chodzi o zakup „czterech kółek” to pod względem ekonomii korzystniejszy jest to zrobić w Wielkiej Brytanii niż w Polsce.


Read more...

Jeśli już jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami wymarzonego samochodu warto zapoznać się z podstawowymi zasadami ruchu drogowego jakie obowiązują w UK. Jak wiadomo w odróżnieniu od krajów europejskich na wyspach poruszamy się lewą stroną jezdni. Nie obowiązuje tam reguła prawej czy lewej dłoni, a pierwszeństwo na skrzyżowaniach ustala się za pomocą pionowych znaków STOP lub GIVE WAY lub poziomych oznaczeń - podwójna przerywana linia GIVE WAY, gruba ciągła linia STOP.


Read more...

Autostrady zwane w Niemczech Bundesautobahn należą do najlepszych w całej europie. Niemieckie autostrady to prawdziwy raj dla kierowców. Kiedy jedziemy naszymi busami z pasażerami na pokładzie, przez Niemcy wcale tego nie odczuwamy. Nawierzchnia na jezdniach jest wszędzie równa, a kierowcy są bardzo kulturalni. Łączna długość autostrad w Niemczech wynosi 16 000 km.


Read more...