BUSY DO ANGLII Z ŁÓDZKIEGO 

Stolica województwa łódzkiego to Łódź - drugie co do wielkości miasto w całej Polsce. Znaczna część tego rejonu zajmowana jest przez Wysoczyznę Łódzką, razem ze strefą wyżynną na południu oraz paroma wzgórzami morenowymi na skrajach. Łódzkie wyróżnia się bardzo korzystną lokalizacją. Leży na skrzyżowaniu istotnych tras europejskich, co sprzyja gospodarce całego regionu. Na obszarze łódzkiego regularnie jeżdżą busy Anglia Polska.
Baza turystyczna województwa łódzkiego stale się rozwija. Obecnie region słynie m.in. z doskonałych warunków do jazdy konnej, wyczynowej jazdy na rowerze, sportów wodnych czy agroturystyki. Na szczególną uwagę zasługują okolice Spały, gdzie znaleźć można liczne ośrodki wypoczynkowe. Busy z Łodzi do Anglii kursują bardzo systematycznie i często, co pozwala na łatwe zaplanowanie wycieczki zza granicy. W regionie zachowały się liczne zabytki sztuki secesyjnej, m.in. łódzkie Muzeum Sztuki, gdzie znajduje się wiele interesujących dzieł współczesnego malarstwa oraz rzeźby. 
Łódź oraz jej okolice najmocniej rozwinęły się w XIX w wieku, kiedy to w województwie zaczął królować przemysł włókienniczy. Do dziś znaleźć można wiele miejsc i obiektów, które wspomniane zostały w powieści Reymonta "Ziemia Obiecana". W Sulejowie warto obejrzeć opactwo cysterskie, a na terenie Nieborowa - zespół pałacowy w stylu barokowym. Nie można zapomnieć także o kościele romańskim w Tumie, parku romantycznym w Arkadii czy zamku gotyckim z Oporowa. Województwo posiada ponadto bogate złoża węgla brunatnego, spore pokłady surowców skalnych oraz imponujące zasoby wód mineralnych. 

rezerwacja

odległość

Dystans pomiędzy Anglią, a Łodzią wynosi 1670 km.  

czas podróży

Średni czas przejazdu busa z Łodzi do Anglii to najczęściej 18 h.

dni wyjazdu

Z całego obszaru woj. łódzkiego do Anglii wyjeżdżamy w poniedziałek i czwartek

Wykaz miejscowości na trasie przejazdu busa w woj. łódzkim

Aleksandrów Łódzki, Bełchatów, Biała Rawska, Błaszki, Brzeziny, Drzewica, Działoszyn, Głowno, Kamieńsk, Koluszki, Konstantynów Łódzki, Krośniewice, Kutno, Łask, Łęczyca, Łowicz, Łódź, Opoczno, Ozorków, Pabianice, Pajęczno, Piotrków Trybunalski, Poddębice, Przedbórz, Radomsko, Rawa Mazowiecka, Sieradz, Skierniewice, Stryków, Sulejów, Szadek, Tomaszów Mazowiecki, Tuszyn, Uniejów,Warta, Wieluń, Wieruszów, Zduńska Wola, Zelów, Zgierz, Złoczew, Żychlin

Jeśli na wykazie nie znalazłeś swojej miejscowości koniecznie skontaktuj się z nami.