BUSY DO ANGLII Z OPOLSKIEGO

Opolskie to najmniejsze województwo w Polsce. Położone jest w południowo-zachodniej części kraju, na granicy z Czechami oraz czterema innymi regionami - wielkopolskim, śląskim, dolnośląskim oraz łódzkim. Opolszczyzna wyróżnia się równinnym obszarem, na wschodzie urozmaiconym Górami Opawskimi. Tereny województwa opolskiego zawdzięczają swój przemysłowy charakter bogatym złożom marmuru, marglu, wapienia i bazaltu. Korzystne warunki glebowe i klimatyczne sprzyjają także rozwojowi rolnictwa. Sercem województwa jest Opole, w którym warto zobaczyć przede wszystkim gotycką katedrę na pięknej Starówce. Niezwykłą urodą wyróżnia się także zamek w Brzegu, który ze względu na swoje rozmiary oraz styl architektoniczny często porównywany bywa do Wawelu. Na uwagę zasługują również zachowane w doskonałym stanie fortyfikacje w Paczkowie, pochodzące jeszcze z czasów średniowiecznych. Dużą popularność wśród turystów zyskał ponadto pałac w Mosznej, liczący 365 pomieszczeń i dziesiątki wieżyczek.
Opolszczyzna słynie nie tylko z licznych zabytków, ale również wielu imprez kulturalnych. Szczególną popularnością cieszy się ogólnopolski festiwal piosenki, organizowany od 1963 roku w opolskim amfiteatrze.
Busy z Opola do Anglii kursują regularnie w systemie door to door. Zapewniamy możliwość przejazdu pomiędzy całym województwem opolskim, a Anglią.  
Turyści przyjeżdżają w rejony opolskiego także w celach wypoczynkowych. Na łonie natury, pod górami warto odwiedzić kilka jezior - Nyskie, Otmuchowskie czy Turawskie. Jednym z najpopularniejszych miejsc pielgrzymkowych jest natomiast Góra Świętej Anny.  

rezerwacja

odległość

Dystans pomiędzy Anglią, a Opolem wynosi 1590 km.  

czas podróży

Średni czas przejazdu busa z Opola do Anglii to najczęściej 16 h.

dni wyjazdu

Z całego obszaru woj. opolskiego do Anglii wyjeżdżamy w poniedziałek i czwartek

Wykaz miejscowości woj. opolskiego

Baborów, Biała, Brzeg, Byczyna, Dobrodzień, Głogówek, Głubczyce, Głuchołazy, Gogolin, Gorzów Śląski, Grodków, Kędzierzyn-Koźle, Kietrz, Kluczbork, Kolonowskie, Korfantów, Krapkowice, Leśnica, Lewin, Brzeski, Namysłów, Niemodlin, Nysa, Olesno, Opole, Otmuchów, Ozimek, Paczków, Praszka, Prudnik, Strzelce Opolskie, Ujazd, Wołczyn, Zawadzkie, Zdzieszowice

Jeśli na wykazie nie znalazłeś swojej miejscowości koniecznie skontaktuj się z nami.