Poradnik

Image

Rozrywka

Z uwagi na to, że nasze busy wyposażone są w gniazda elektryczne 230 V, a na terenie Polski w internet WI-FI warto zaopatrzyć się w tablet, notebook lub smartphone. Czas nie dłuży się tak, kiedy oglądamy film lub słuchamy muzyki.

Image

Przygotowania do wyjazdu

Nie ukrywamy, że podróż busem do Anglii pomimo tego, że dysponujemy wysokiej klasy wygodnymi samochodami nie należy do przyjemnych. Wynika to głównie z odległości jaką mamy do pokonania pomiędzy Polską, a Anglią. Tak długi czas w podróży w ciągłym bezruchu może powodować różne problemy zdrowotne – opuchnięte nogi, nudności, niestrawności. Dlatego do wyjazdu warto więc się odpowiednio przygotować, co pozwoli uniknąć dyskomfortu. W związku z powyższym radzimy, aby do busa zabrać bagaż podręczny, w którym powinna znajdować żywność, napoje, dokumenty oraz niewielka suma gotówki. Osoby, które nie mają problemu ze spaniem w trakcie jazdy powinny wyposażyć się w okrycie (koc, pled) oraz poduszkę. Ważną rolę w podróży odgrywa też ubiór. Najlepiej sprawdzają się dresy oraz obuwie typu sportowego lub sandały jeśli jest odpowiednia pora roku. Do jedzenia zalecamy tylko lekkie posiłki, a do picia niegazowaną wodę lub sok. Przestrzegamy przed nadmiernym spożywaniem pokarmów i napoi. Busy nie są wyposażone w toalety. UWAGA!! Całkowicie zakazane jest spożywanie alkoholu. Nietrzeźwych pasażerów nie zabieramy i nie przewozimy. Dla osób z chorobą lokomocyjną zaleca się, aby nie zajmowały miejsca przy oknie oraz prosimy o wyposażenie się odpowiednie środki farmakologiczne, torby foliowe oraz ręczniki papierowe.

Image

Jak się spakować

Ze względu na dużą przestrzeń bagażową w busach pozwalamy zabrać w podróż walizki o wadze łącznej do 60 kg. Zalecamy, aby przygotować jedną dużą walizkę. Najlepsze walizki wykonane z tworzywa sztucznego, ponieważ łatwiej jest ją zapakować do bagażnika. Zajmuje ona mniej miejsca, a przede wszystkim chroni ona nasze spakowane przedmioty przed uszkodzeniem. Co do ubrań to radzimy nie przesadzać i nie zabierać ich zbyt dużo. Po prostu szkoda miejsca, a z pewnością są ważniejsze rzeczy. Wszystko czego nam potrzeba do ubrania znajdziemy w sklepach na terenie Anglii niekiedy w dużo niższych cenach niż w Polsce. Taka sama sytuacja jak w przypadku ubrań jest z żywnością. Jeśli już musimy zabrać jakieś zapasy żywnościowe należy je szczególnie dobrze zapakować i zabezpieczyć przed zepsuciem. Najlepsza do przewożenia jest żywność w zawekowanych słoikach oraz konserwach. Zaznaczamy, że nie przewozimy surowych mięs jak i zamrożonych pokarmów. W okresach wiosenno-letnich zupełnie odradzamy zaopatrywać się w większą ilość żywności na wyjazd. Nie gwarantujemy, że produkty dotrą w stanie nadającym się do spożycia. Samochody nie posiadają chłodni pozwalającej na przewożenie pokarmów.

Image

Akcyza i pieniądze

Jeśli osoby palące papierosy chcą przewieść w busie wyroby tytoniowe muszą wiedzieć, że pomimo braku kontroli celnych i granicznych są w tej kwestii ograniczenia. Każdy kto ukończył 17 lat może przewieść 800 szt. papierosów lub 1 kg tytoniu. Co do alkoholu możemy przewieść maksymalnie 10 litrów alkoholu wysokoprocentowego np. wódka, lub 110 litrów piwa. W przypadku ujawnienia przez funkcjonariuszy straży granicznej lub celnej nadwyżki takich towarów należy się spodziewać konfiskaty, kary grzywny i przez to wydłużenia czasu podróży.