BUSY DO ANGLII Z KIELECKIEGO

Świętokrzyskie to obszar z którego wielu Polaków wyjechało za granicę - najwięcej do Anglii. Właśnie dlatego wiele firm skierowało tam usługi przewozu osób. Częstszą metodą przemieszczania się z tego obszaru do Anglii jest podróż busem. 
Województwo świętokrzyskie położone jest na południe od Warszawy, praktycznie zlokalizowane jest w samym środku Polski. Stolicą tego regionu jest miasto Kielce. Dawniej obszar świętokrzyskiego słynął przede wszystkim z wydobycia żelaza i wapienia. Obecnie pozostaje także ważnym ośrodkiem biznesowym i handlowym - każdego roku na terenie Kielc odbywają się targi międzynarodowe, trwające od marca do października. Z miast województwa świętokrzyskiego regularnie można wyjechać na przykład busem do Anglii. 
Nadto warto wspomnieć, że w centrum Kielc zlokalizowany jest słynny rezerwat przyrody Kadzielnia. Turyści mogą w nim obejrzeć unikalne skały wapienne. Na obszarze miasta znajduje się również wiele charakterystycznych zabytków, m.in. XVII-wieczny Pałac Biskupi oraz barokowy kościół Trójcy Świętej. Busy z Kielc do Anglii kursują bardzo często, co pozwala przyjezdnym na sprawną komunikację. Podczas wizyty w świętokrzyskim warto odwiedzić także Stare Miasto w Sandomierzu oraz słynące z atrakcyjnych warunków klimatycznych i bogatych zasobów wód leczniczych uzdrowisko w Busku-Zdroju.
Województwo zawdzięcza swoją nazwę Górom Świętokrzyskim, które uznawane są za najstarszy łańcuch górski w kraju. Jego najwyższe pasmo stanowią Łysogóry, ze mierzącym 612 m.n.p.m. szczytem Łysicy. Region ten zapewnia idealne warunki do aktywności turystycznych, poprzez liczne wyciągi narciarskie i szlaki rowerowe. Do najciekawszych atrakcji świętokrzyskiego zaliczyć można Jaskinię Raj, która funkcjonuje jako rezerwat przyrody nieożywionej. W okolicach Kielc warty uwagi jest także Bartek - słynny wiekowy dąb. 

rezerwacja

odległość

Dystans pomiędzy Anglią, a Kielcami wynosi 1820 km.  

czas podróży

Średni czas przejazdu busa z Kielc do Anglii to najczęściej 20 h.

dni wyjazdu

Z całego obszaru woj. świętokrzyskiego do Anglii wyjeżdżamy w poniedziałek i czwartek

Wykaz miejscowości na trasie przejazdu busa w woj. świętokrzyskim

Bodzentyn, Busko Zdrój, Ćmielów, Działoszyce, Jędrzejów, Kazimierza Wielka, Kielce, Końskie, Kunów, Małogoszcz, Opatów, Osiek, Ostrowiec Świętokrzyski, Ożarów, Pińczów, Połaniec, Sandomierz, Sędziszów, Skalbmierz, Skarżysko, Starachowice, Staszów, Stąporków, Suchedniów, Wąchock, Włoszczowa, Zawichost

Jeśli na wykazie nie znalazłeś swojej miejscowości koniecznie skontaktuj się z nami.